Zajíc v pytli

 
 
  • 1 z 3

Skvělá hra, která rozvíjí představivost, slovní zásobu a schopnost rozeznávat věci hmatem. Děti hledají v pytlíku a hmatem poznávají a vybírají tvar obrázku, pojmenují ho a najdou ho na hrací ploše. Hru můžete hrát hned několika způsoby. Poslouží jednomu hráči, stejně jako více hráčům dohromady.

369 Kč    
Značka Granna
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

U dětí velmi oblíbená hra, při které může zábavnou formou rozvíjet spoustu dovedností a schopností.

Hravou formou rozvíjíme sluchové vnímání. Na stůl před dítě vyskládáme několik obrázků, které zakryjeme nebo dítě zavře oči. Řekneme několik slov, které si má za úkol zapamatovat a následně vybrat z obrázků, které byly řečeny.

Hrajeme hru Hádej hádači. Popisujeme jeden z obrázků dle jeho vlastností a dítě hádá, který z obrázků máme na mysli. Role si vyměníme. Takto u dítě hravou formou rozvíjíme logické myšlení a vyjadřovací schopnosti.

Dítě má za úkol vybrat všechna zvířátka, všechno oblečení...  Dále má určit, jaké další věci by do této kategorie mohly patřit. Učíme se tak pracovat s nadřazenými pojmy.

Souvislé vyjadřování a tvorbu vět procvičujeme formou hry, kdy dítě z pytlíku vytáhne náhodně dva obrázky a vymýšlí na ně větu. Děti s velkou oblibou vymýšlí popletené a nesmyslné věty.

Při hře s obrázky může procvičit také poznávání a pojmenování barev. Myslím si obrázek, který má na sobě jen zelenou barvu. Obrázek, který má na sobě růžovou, zelenou a žlutou barvu. Role si s dítětem měníme.

 

 

 

Hra vhodná pro 1- 6 hráčů od 3 do 8 let.

Obsahuje 9 oboustranných karet, 27 výsekových obrázků, 30 figurek (po 5 v šesti barvách), pytlík, nálepky.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: