O nás

Kdo stojí za Logopedie mě baví?

Jana a Katkadvě speciální pedagožky-logopedky, učitelky, zároveň i kamarádky a kolegyně.

I přesto, že jsem osobnostně každá úplně jiná, spojuje nás velká láska k naší práci. K práci s dětmi. Ta nás nesmírně baví a naplňuje. Vážíme si příležitosti děti vzdělávat a obohacovat je o nové prožitky. Máme společné přání, aby se učení pro děti stalo zábavou, při které mají úsměv na tváři. Věříme, že to, co je naším společným dílem, je z nás obou to nejlepší.

Při práci s dětmi se setkáváme s tím, že jsou ke spolupráci často málo motivované a také nám v zásobě někdy chybí vhodný materiál, pomůcka či hra, která by efektivně rozvíjela potřebnou oblast, a při tom děti zaujala. Chopily jsme se tedy příležitosti a pustily se do tvoření pomůcek a her, které nám dávají smysl. Moc si ceníme toho, že nám děti dokáží dát bezprostředně najevo, která aktivita, podporující komunikační schopnost, je zaujala a která nikoli. Děti, se kterými pracujeme, jsou nám dobrým zrcadlem a zdrojem inspirace zároveň.

Vycházíme nejen ze svých několikaletých zkušeností, ale také z odborného vzdělání. Obě jsme magistry v oboru speciální pedagogika, se zaměřením na logopedii.

 

Jmenuji se Mgr. et Mgr. Jana Čechová. Jsem speciální pedagog, logoped a učitelka v jedné osobě. Absolvovala jsem magisterské studium speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii. Dva roky jsem pracovala na soukromé logopedické klinice. Nyní již 10let pracuji ve speciální třídě v mateřské škole a současně provozuji soukromou logopedickou praxi. V roce 2020 jsem úspěšně dokončila doplňující specializační vzdělávání pro logopedy ve školství. Denně pracuji s dětmi a má práce mě velmi baví a naplňuje. Při tvoření pomůcek vycházím ze své 12 leté praxe v oboru, ze zkušeností, které mě naučily děti a dalšího průběžného vzdělávání.

Mé jméno je Mgr. Kateřina Lexová a s vášní se věnuji kolektivnímu i individuálnímu vzdělávání dětí. Pro získání potřebné kvalifikace jsem absolvovala jsem magisterské studium speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii. Od roku 2016 se realizuji jako učitelka a speciální pedagog v logopedické třídě mateřské školy. Svůj volný čas věnuji poradenské činnosti v oblasti logopedie. Jsem vděčná za zkušenosti, které při své pedagogické praxi mohu získávat. Jsou pro mě cenným východiskem nejen pro další působení, ale i pro tvoření vzdělávacích pomůcek.