Hry pro jemnou motoriku

Jemná motorika je propojena nejen s hrubou motorikou, ale je také důležitým předpokladem pro správný celkový vývoj dítěte i jeho řeči. Velmi úzce souvisí také s grafomotorikou. Proto hry, při kterých děti aktivují své prstíky a koordinují ruku a oko, jsou velmi žádoucí již od útlého věku.

 

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem

 • 189441 dj08328 b rvb D47
  Edoludo Primotopo
  Značka: DJECO

  Zábavná hra , která děti učí orientaci v prostoru. Kde je nahoře, dole a kde uvnitř? Děti určují dle obrázku pozici zvířátek a vkládají žetony na správné místo do mřížky.  Zároveň si tak procvičují předložky a zdokonalují logické myšlení. Otočením kartičky si mohou děti ověřit, jestli hlavolam vyřešili správně. 

  390 Kč
 • Spybag LS1
  Spybag
  Značka: Logopedie mě baví
  Při hře s pytlíkem děti rozvíjí jemnou motoriku, kdy prstíky hledají mezi plastovými kuličkami přes okýnko předmět z kartičky. Navíc rozvíjí zrakové vnímání, pozornost a soustředěnost. Tedy vlastnosti, které jsou důležité pro celkový rozvoj dítěte a rozvoj řeči.

   

  199 Kč
 • 102550 dj01628 b rvb D36
  Sada 4 her LUDO WOOD
  Značka: DJECO

  Skvělá sada 4 oblíbených dětských her v jednom balení! Zahrajte si pexeso, loto, cestičku a magnetické lovení rybek. Hry jsou krásně ilustrované, s motivy lesa se 4 zvířátky, které hrami provázejí. Procvičte zábavně jemnou motoriku včetně koordinace ruky a oka, zlepšete jejich postřeh i pozornost.

   

  690 Kč
 • Djeco magnetic D35
  Rybaření
  Značka: DJECO

  Oblíbená hra ,,Na rybáře", kterou si děti zamilují! Bezvadně poslouží k rozvoji koordinace ruky a oka, obratnosti i jemné motoriky a pozornosti. Děti pomocí dřevěných tyčí chytají magnetické dřevěné mořské živočichy. Prostorem pro chytání se stává přímo krásná krabice, která se promění v mořské dno. Hru může hrát jeden, nebo dva hráči.

  490 Kč
 • zvířecí maskování D24
  Krok za krokem zvířecí maskování
  Značka: DJECO

  Zábavná vzdělávací hra, při které si děti procvičí grafomotoriku. Rozvíjí jejich kreativitu, jemnou motoriku, ale také zrakové vnímání a pozornost. Děti dle předlohy dokreslují jednoduchými tahy těla zvířátek. Díky mazací tabulce to půjde zas a znova!

  360 Kč
 • djeco drevena sada pan pernicek D21
  Pan perníček
  Značka: DJECO

  Tato originální hra se třemi dřevěnými perníčky a mnoha ozdobami různých barev a tvarů. Při zdobení perníčků si děti hravě procvičují jemnou motoriku a podporují svoji kreativitu. Perníčky mohou zdobit podle vlastní fantazie, nebo dle zadání a procvičit si tak zrakové vnímání.

  599 Kč
 • Zajíc v pytli G2
  Zajíc v pytli
  Značka: Granna

  Skvělá hra, která rozvíjí představivost, slovní zásobu a schopnost rozeznávat věci hmatem. Děti hledají v pytlíku a hmatem poznávají a vybírají tvar obrázku, pojmenují ho a najdou ho na hrací ploše. Hru můžete hrát hned několika způsoby. Poslouží jednomu hráči, stejně jako více hráčům dohromady.

  329 Kč
 • Pinstou D18
  Pinstou
  Značka: DJECO

  Skvělá hra při které Vaše dítě procvičí matematické představy, orientaci v prostoru a jemnou motoriku při práci s přiloženou dřevěnou pinzetou. Děti mají za úkol pomocí pinzety nabrat a umístit do dřevěného domečku správný počet žetonků s obrázky na správné místo, dle instrukcí na hrací kartě.

  390 Kč
 • Loto farma D17
  Loto farma
  Značka: DJECO

  Zábavná hmatová hra, po které děti vždy rády sáhnou a při které si procvičí jemnou motoriku a hmatové vnímání. Roztočí šipkou na hracím kole a s napětím očekávají, na který obrázek šipka ukáže. Pouhým dotykem pak pátrají v pytličku, kde jsou všechny předměty schovány, a snaží se daný předmět vyhledat. Díky této hře u dětí rozvíjíme mimo jiné pozornost a soustředěnost.

  870 Kč
 • Loto hmatové - Zvířátka D11
  Loto hmatové - Zvířátka
  Značka: DJECO

  Točení ruletou děti baví :) Roztočte ruletu a poznejte hmatem zvířátko podle heboučkého bříška, nebo chlupatého kožíšku. Podle toho, na jaký kožíšek šipka na ruletě ukáže, lovíte v sáčku po hmatu příslušnou kartičku. Ke každému kožíšku, či typu kůže, jsou tři různá zvířátka. Díky této hře u dětí rozvíjíme nejen hmatové vnímání, ale také pozornost a soustředěnost.

  660 Kč
 • M (3) Tip LHP3
  Hmatové pexeso
  Značka: Logopedie mě baví

  Hmatové pexeso je skvělá hra pro malé i velké, která rozvíjí jemnou motoriku, paměť a také představivost. Prohmatávejte pytlíčky, vnímejte jednotlivé struktury výplní a hledejte hmatem stejnou dvojici. Kartičky a kelímky se vzorky výplní Vám napoví, co přesně se v pytlíčku ukrývá. Tyto schopnosti jsou často podceňovány, ale přesto velmi žádoucím předpokladem k tomu, aby se řeč dítěte vyvíjela správně.

  550 Kč

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem