Začínáme vystřihovat - Doprava

 
Akce
 

S pracovím sešitem se vybarvování, stříhání a lepení stává zábavou! Obrázek si dítě nejprve vybarví. Pak ho vystřihne dle svých možností. Buď jednoduše oddělí jednotlivé obrázky, nebo obrázky co nejlépe vystřihne podle silných čar. Takto připravené obrázky si nalepí na správné místo dle předlohy nebo vlastní fantazie. Papír je velmi pevný, obrysy na vystřihování výrazné a tvary jednoduché.

Běžná cena 149 Kč
Ušetříte 40 Kč (–26 %)
109 Kč    
Značka Betexa
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Dbejte na správný úchop pastelky. Při správném úchopu je důležité, aby celé rameno, paže i zápěstí ruky byly uvolněné. Pastelka leží na prostředníčku a palec ji přidržuje. Ukazováček je shora jen lehce položený. Pastelka leží v prohloubení mezi palcem a ukazovákem, tím pádem směřuje šikmo k papíru. Mezera mezi hrotem pastelky a konečky prstů by měla být asi 3 cm. 

Dbejte také na správný úchop nůžek a správný směr stříhání (pravák – proti směru hodinových ručiček, levák – po směru hodinových ručiček), čímž si děti procvičí jemnou motoriku a koordinaci ruky a oka.

Nad obrázky rozvíjíme rytmizaci, kdy vytleskáme slovo z obrázku.

Souvislé vyjadřovní a fantazii procvičujeme při povídání nad obrázkem. Mluvíme nejen o tom, co vidíme, ale také dle obrázku vymýšlíme příběh.

 

 

 

 

Vhodné pro děti od 3 let.

Sešit obsahuje 8 velkých obrázků. U každého z nich je několik obrázků k vybarvení, stříhání a lepení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: