Vystřihovánky Dinosauři

 
 

Skvělá zábava pro děti. Sešit obsahuje 2 listy samolepek a 32 stran obrázků k vybarvení, vystřihnutí a podrobný návod k sestavení. Při práci se sešitem procvičujeme správný úchop a stříhání. Při kreslení děti rozvíjí svou fantazii a znalost barev. Jemnou motoriku a orientaci v prostoru zdokonalují při lepení samolepek a skládání obrázků. Pocit úspěchu ze zvládnutého zažijí po dokončení 3D obrázku.

118 Kč    
Značka JIRI MODELS
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Dbejte na správný úchop pastelky. Při správném úchopu je důležité, aby celé rameno, paže i zápěstí ruky byly uvolněné. Pastelka leží na prostředníčku a palec ji přidržuje. Ukazováček je shora jen lehce položený. Pastelka leží v prohloubení mezi palcem a ukazovákem, tím pádem směřuje šikmo k papíru. Mezera mezi hrotem pastelky a konečky prstů by měla být přibližně 3 cm. 

Dbejte také na správný úchop nůžek a správný směr stříhání (pravák – proti směru hodinových ručiček, levák – po směru hodinových ručiček), čímž si děti procvičí jemnou motoriku a koordinaci ruky a oka.

Souvislé vyjadřování a fantazii procvičujeme při povídání nad obrázkem. Mluvíme nejen o tom, co vidíme, ale také vymýšlíme dle obrázku příběh.

Dítě necháme nalepovat samolepky dle insturkcí nebo dle vlastní fantazie. Rozvíjíme tak porozumění řeči stejně jako orientaci v prostoru.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: