Logopedické vymalovánky - zvukomalebná slova

 
 
  • 1 z 2

Vymalovánky zvukomalebná slova pro správný vývoj výslovnosti s otázkami pro všeobecný rozvoj dítěte jsou hravé a zároveň přínosné pro rozvoj komunikační schopnosti dětí. Obsahují 25 poutavých obrázků se zvukomalebnými slovy, které učí nápodobou výslovnosti jednotlivých hlásek a při popisu obrázku rozvíjí slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti. U každé hlásky najdete graficky i slovně popsáno, jak ji správně vyslovit. Navíc je součástí vymalovánek také pohádka O neposlušných kůzlátkách v dějových obrázcích.

58 Kč    
Značka Kresli.to
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Ve vymalovánkách najdete také u každého obrázku několik rozličných otázek, díky kterým děti navíc procvičí také sluchové vnímání (přesné slyšení, paměť a rytmizaci), matematické představy (počítání, tvary, porovnávání), logické myšlení, orientaci v čase i prostoru, motoriku celého těla včetně motoriky mluvidel, barvy a především také všeobecnou  informovanost.

Díky dějovým obrázkům k pohádce O neposlušných kůzlátkách děti rozvíjí jemnou motoriku při vystřihávání obrázků, upevňují sluchovou paměť při poslechu pohádky. Následně také schopnost souvislého vyjadřování a dramatizace při samostatném vyprávění pohádky dle obrázků.

Při vybarvování obrázků si děti procvičí také koordinaci ruky a oka, mohou poznávat a pojmenovávat barvy. Oceňujeme také, že smajlíci na každé stránce vedou děti k sebehodnocení. Navíc vymalovánky poslouží Vám, rodičům, jako nástroj k poznání toho, jaké hlásky již Vaše dítě umí správně vyslovit. 

 

 

 

Jsou vhodné pro děti od 4 let, nebo i mladší, pokud jsou děti již dostatečně vnímavé.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ŠK Avatar autora | 28.12.2023
Moc se mi líbí provedení obrázků.Už se těším až budu materiál používat.Děkuji.