Puzzle pohádkový les

 
Akce
 
  • 1 z 2

Puzzle pohádkový les - skvělá možnost pro děti, jak nejen zahnat nudu, ale také procvičit zrakové vnímání, prostorovou představivost, orientaci v prostoru i jemnou motoriku při skládání dílků. V sestaveném obrázku pak děti vyhledávají detaily zobrazené v rámečku kolem obrázku. Puzzle se skládá ze 100 dílků, o celkovém rozměru 61x38 cm.

 

Běžná cena 360 Kč
Ušetříte 72 Kč (–20 %)
288 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Motivujeme děti, aby samy slovně popisovaly, co na obrázku vidí. Zdokonalují tak své vyjadřovací schopnosti. Pokud je to v jejich aktuálních možnostech, vedeme je k tomu, aby tvořily věty.

Děti si prohlubují také svůj jazykový cit, když popisují, jak přesně obrázky vypadají: Např.: hně jelen, oranžo liška, čer netopýr. Případně např.: Vidím hnědého jelena. Holčička drží oranžovou lišku.

Procvičují užívání předložek při popisu, kde přesně se jednotlivé obrázky nachází. Např.: Jelen stojí za stromem. Ježek je před pařezem. Prádlo visí na šňůře. Veverka sedí na větvi.

Rozvíjíme myšlení při hře Hádej, hadači. Myslíme si na určitý obrázek a děti se pomocí hádanek doptávají, který obrázek myslíme. Role si vyměníme.

Zdokonalujeme sluchové vnímání, když rytmizujeme (vytleskáváme na slabiky) slova při pojmenovávání jednotlivých obrázků. Určujeme počet slabik, první i poslední slabiku, případně první a poslední hlásku.

Motivujeme děti, aby našly na obrázku všechna zvířátka, všechny lidské bytosti, rostliny, apod. Děti si tak upevňují třídění pojmů dle nadřazených pojmů.

 


 

 

Vhodné pro děti od 5 let.

Balení obsahuje 100 dílků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: