Procvičování pro předškoláky - hláska L

 
Akce
 
  • 1 z 5

V pracovním sešitu najdete pestrou nabídku úkolů, které vybízí děti k zapojení správné výslovnosti hlásky L v různch kombinacích a obtížnostech. Díky  nim děti navíc rozvíjí své sluchové a zrakové vnímání, paměť, pozornost i jemnou motoriku, čímž podporují rozvoj řeči. Součástí jsou také oblíbené samolepky, které děti využijí v některých úkolech.

Běžná cena 130 Kč
Ušetříte 26 Kč (–20 %)
104 Kč    
Značka Kresli.to
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Jedinečný pracovní sešit nabitý pestrými aktivitami, díky kterým se děti všestranně rozvíjí. Všechny úkoly mají za cíl zdokonalit komunikační schopnost dětí, každý trochu jiným způsobem. V nabídce najdete aktivity, které podporující pozornost, paměť, jemnou motoriku, prostorovou orientaci, sluchové i zrakové vnímání, logické myšlení i rozumové schopnosti. Tyto oblasti jsou důležitým předpokladem pro správný rozvoj řeči!

Sešit je zaměřen na procvičení hlásky L. Je kladen důraz na to, aby děti dokázaly hlásku L správně vnímat a rozlišit od odstatních hlásek. To je potřebným předpokladem pro to, aby děti správné používání hlásky L v běžné řeči. Hravé úkoly podněcují k zapojení hlásky L do slabik, slov (v různých kombinacích), vět, říkanky i souvislého povdání.

Děti jsou v úkolech hravě motivovány k tomu, aby aktivovaly a rozšiřovaly svoji slovní zásobu, vyjadřovaly se ve větách, užívaly předložky, souvisle povídaly.

 

Při plnění úkolů a vybarvování obrázků si děti procvičí také koordinaci ruky a oka. Dbejte u dítěte na správný úchop tužky. Hlídejte, aby celé rameno, paže i zápěstí ruky byly uvolněné. Tužka leží na prostředníčku a palec ji přidržuje. Ukazováček je shora jen lehce položený. Tužka leží v prohloubení mezi palcem a ukazovákem, tím pádem směřuje šikmo k papíru. Mezera mezi hrotem tužky a konečky prstů by měla být asi 3 cm.

Součástí jsou i dějové obrázky a postavičky k pohádce O Budulínkovi, které děti motivují k vyprávění příběhu i dramatizaci pohádky. Děti si tak zdokonalují svoji sluchovou paměť, vnímání dějové posloupnosti a vyjadřovací schopnosti.

Smajlíci na každé stránce vedou děti k sebehodnocení, jak úkol zvládli.

 

Skvělá a osvědčená pomůcka pro rodiče i odborníky.

 

 

 

Sešit je vhodný pro děti od 4 let, nebo i mladší, pokud jsou děti již dostatečně vnímavé.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: