Pohádky a bajky k povídání

 
 
  • 1 z 4

Sešit plný pohádek a bajek, doplněných o milé ilustrace. S pohádkou či bajkou se seznámíte prostřednictvím malovaného čtení. Následně si při vyprávení příběhu podle dějových obrázků ověříte, jak dobře si děti pohádku zapamatovaly. Děti tak zlepšují úroveň své pozornosti i paměti. Každý příběh obsahuje hned několik pestrých úkolů, které rozvíjí různé oblasti, neméně důležité pro samotný rozvoj řeči - např.  fantazii, prostorovou orientaci, sluchové vnímání, matematické představy či zrakové rozlišování.

169 Kč    
Značka Rubico
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 


Každý příběh obsahuje nejprve malované čtení, ve kterém se s ním seznámíte. Nechejte děti, aby doplňovaly obrázková slova do Vašeho čtení. Všímejte si, zda děti dokáží doplnit slova ve správném tvaru - procvičujete tak jazykový cit.

Navazující aktivitou je u každé pohádky či bajky dějová posloupnost v obrázcích. Povyprávějte si ji znovu, tentokrát podle samotných obrázků. Rády dáváme následně dětem dějové obrázky k rozstříhání. Procvičí si tak jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka. Dbejte na správný úchop nůžek a správný směr stříhání (pravák – proti směru hodinových ručiček, levák – po směru hodinových ručiček).

Ve chvíli, kdy děti mají obrázky rozstříhané, je zamícháme a dál motivujeme děti: Dokážeš obrázky poskládat správně za sebe tak, aby jsi podle nich mohl pohádku povyprávět? Procvičujeme tak dějovou posloupnost. Zároveň si všímáme, zda již děti mají upevněný zvyk začít skládat obrázky zleva a pokračovat směrem doprava (ve stejném směru jako při čtení, psaní).

Na každý příběhů navazují také otázky, které zjišťují, jak děti pohádce či příběhu porozuměly. Pokládejte dětem další otázky, které Vás napadnou. Děti se snaží své odpovědi vhodně formulovat.

Ve chvíli, kdy jsou děti s příbehem seznámeni, znají jeho děj a orientují se také v dějových obrázcích, si necháme celý příběh povyprávět. Děti tak vedeme k souvislému vyjadřování a zároveň aktivujeme jejich paměť. Vyprávěním si procvičují zároveň také tvorbu vět.

 

S oblibou bereme do rukou také sešit Zábavné úkoly, který obsahuje pestré navazující úkoly k pohádkám.

 

 

 

Sešit je určený pro děti od 3 let.

Sešit má 120 stran a najdete v něm 16 pohádek a bajek a navíc také básničky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: