Akce
 
  • 1 z 4

Skvělá hra při které Vaše dítě procvičí matematické představy, orientaci v prostoru a jemnou motoriku při práci s přiloženou dřevěnou pinzetou. Děti mají za úkol pomocí pinzety nabrat a umístit do dřevěného domečku správný počet žetonků s obrázky na správné místo, dle instrukcí na hrací kartě.

Běžná cena 390 Kč
Ušetříte 78 Kč (–20 %)
312 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Hrací karty jsou oboustranné - na jedné straně obsahují zadání a na druhé řešení. Menším dětem předkládáme kartičky s řešením, kdy je jejich úkolem dle kartičky správně poskládat žetonky do domečku s použitím pinzety. I při tomto jednoduchém úkolu dětí procvičují jemnou motoriku při maniupulaci s pinzetou, jednoduché počty, ale také orientaci v prostoru při skládání žetonků na správné místo dle předlohy. Děti starší a ty, které zvládnou předchozí zadání, dostanou kartičku obrácenu na stranu se zadáním.

Matematické představy procvičujeme nejen při skládání žetonků do domečku, kdy počítáme správný počte žetonku, ale také porovnáváme počet žetonků s rozdílným obrázekem.(např.Je v domečku více včeliček nebo jablíček?) Tím však možnost procvičování matematických představ pro nás nekončí.Ve chvíli, kdy děti naskládají žetonky dle zadání, vyzveme je k dalšímu úkolu. Doplň do domečku žetonky tak, aby žetonků s obrázekem včelky bylo stejně (více, méně) jako žetonků s jablíčkem.

Jemnou motoriku také procvičujeme stavěním co nejvyššího komínu ze žetonů pomocí pinzety. Při této činnosti děti rozvíjí také soustředěnost a pozornost.                                                                                                                                                                                                                   

 

 

 

Hra je vhodná pro děti od 3 let.

Obsahuje 1 dřevěný podstavec domeček, 22 dřevěných žetonků s obrázkem, 20 hracích karet a dřevěnou pinzetu.

 

Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 29.3.2022
Hrá se nám moc líbí! Doporučujeme!