Pexeso pro uši

 
Akce Novinka
 
  • 1 z 3

Pexeso pro uši je skvělá hra, která slouží k rozvoji schopnosti sluchového rozlišování. Dostatečně rozvinuté sluchové vnímání je předpokladem k tomu, aby se řeč dítěte vyvíjela správně. Cílem hry je najít stejné páry kostek dle vydávajících zvuků. Děti si díky hře zdokonalují také postřeh, soustředění a trpělivost. Hra má několik úrovní obtížnosti

Běžná cena 470 Kč
Ušetříte 94 Kč (–20 %)
376 Kč    
Značka Alexander
Kategorie Pexeso a Loto
 

Rozvíjíme vyjadřovací schopnosti a myšlení, když si povídáme o tom, co by mohlo být ukryté v jednotlivých kostkách.

Dále procvičujeme sluchové vnímání. Porovnáváme zvuky kostek a určujeme, které jsou si zvukově blízké a které naopak výrazně odlišné.

Barevné kostičky nám slouží k procvičení barev. Napadá tě ještě něco dalšího co má takovou barvu? Najdi v okolí co má stejnou barvu? Rozvíjíme tak zrakové vnímání a logické myšlení. Jazykový cit, když následně jmenuje: žlu slunečnice, zele kyblík, červe rajče.

Rozvíjíme jemnou motoriku při stavbě komína z kostek. Vyzveme dítě, aby komín postavilo jen jednou rukou, ruce prostřídáme.

Rozvíjíme sluchovou paměť, kdy před dítě postavíme 2-3 kostky. Dítě s každou zatřepe, zvuky si zkusí zapamatovat a pak najít a přiřadit kostky se stejným zvukem.

 

 

 

Hra obsahuje 16 zvukových kostek s barvami, kostku s barvami a hrací desku s barevnými poli.

Vhodná pro 2-3 hráče od 4 let.                         

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: