Paměťová hra Loto Obchod

 
 
  • 1 z 5

Společenská hra, která kombinuje principy známé hry pexesa a lota. Vyrážíme na nákupy. Chcete-li získat položky ze svého nákupního seznamu, musíte navštívit různé obchody. Cílem hry je být prvním hráčem, který dokončí svůj nákupní seznam. Při hře děti rozvíjí zrakovou pozornost i paměť.

299 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Jedna hra trvá přibližně 10 min, což je ideální pro děti, které se dokáží soustředit pouze po krátkou dobu a neudrží dlouho pozornost.

Loto Obchod zahrnuje zelinářství, hračkářství, obchůdku s oblečením a pekárnou. V každém z nich nabízí prodejce 4 kusy zboží ve tvaru žetonu. Které zboží máš na nákupním seznamu ty? Žetony jsou otočeny lícem dolů a úkolem hráče je otočit ten, který má na svém nákupním seznamu. Pokud otočí správně, žeton si vezme a položí ho na svůj nákupní seznam. Pokud otočí nesprávný žeton, položí jej zpět. Kdo jako první najde věci ze svého nákupního seznamu, ten je vítěz.

 

Na stůl naskládáme všechny žetonky s obrázky. Dáme dítěti kartičku s nákupním seznamem, kterou má za úkol si zapamatovat. Následně kartičku otočí a vyhledá všechny žetonky s obrázky, které byly na nákupním seznamu. U dětí tak procvičujeme zrakovou pozornost a paměť.

Obměna k rozvoji zrakové paměťi je hra, kdy dítěti dáme kartičku s nákupním seznamem, kterou má za úkol si zapamatovat. Následně před něj naskládáme 5 žetonků s obrázky a chceme ať pozná ten, který na kartičce nebyl.

S dětmi procvičujeme sluchovou paměť, kdy před ně vyskládáme všechny žetonky s obrázky, které zpočátku zakryjeme. Dítěti řekneme několik slov za sebou. Počet slov volíme dle věku, s jejich narůstajícím počtem zvyšujeme obtížnost. Děti mají následně vyhledat dané obrázky a poskládat je ve stejné posloupnosti, jak byly řečeny.

Menší děti obrázky na žetoncích rytmizují- vytleskávají. Starší děti určují první či poslední hlásku ve slově.

 

 

Dětské loto pro 2 až 4 hráče od 3 let.

Obsah: 4 obchůdky, 16 kusů zboží ve tvaru žetony, 4 nákupní seznamy

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: