Paměť 3D

 
Akce Novinka
 
  • 1 z 2

Společenská naučná hra k procvičení prostorové orientace, zrakové diferenciace a paměti. Cílem hry je zapamatovat si vzor kostek na kartičce a následně jej z barevných kostek sestavit. Děti si díky hře zdokonalují také postřeh, soustředění a trpělivost. Hra má několik úrovní obtížnosti a užije si ji jeden hráč, stejně jako více hráčů.

Běžná cena 320 Kč
Ušetříte 64 Kč (–20 %)
256 Kč    
Značka Alexander
Kategorie Matematické hry
 

Jednodušší možnost je skládat podle předlohy. Vyšší obtížnost představuje skládání zpaměti, po předchozím zapamatování si předlohy.

Po naskládání určitého tvaru z kostek se nabízí procvičit vnímání prostorových vazeb mezi kostkami. Dáváme dětem pokyn, např.: Ukaž, která kostička je úplně nahoře? Která kostička je mezi žlutou a zelenou? Která kostička je za červenou?

Motivujeme děti také k aktivnímu slovnímu vyjádření pozic jednotlivých kostiček užitím předložek tím, že se ptáme, např.: Kde je červená kostka?

Barevné kostičky nám slouží k procvičení barev. Napadá tě ještě něco dalšího co má takovou barvu? Najdi v okolí co má stejnou barvu? Rozvíjíme tak zrakové vnímání a logické myšlení. Jazykový cit, když následně jmenuje: žlu slunečnice, zele kyblík, červe rajče.

Procvičujeme v různých obměnách matematické představy. Počítáme kostičky. Nebo si rozdáme si několik kostiček mezi sebe. Ptáme se: Kdo má více/ méně/stejně?  Kolik je potřeba doplnit, abychom měli stejně? Abych měl(a) já více/méně?

Podporujeme rozvoj kreativity tím, že motivujeme děti ke skládání nových obrazců, odlišných od nabízených předloh.

                      

 

 

 

Hra obsahuje celkem 25 kostek v 5 různých barvách, 55 karet vzorů, přesýpací hodiny a žetonky.

Vhodná pro děti od 5 let                           

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: