Navlékej, nečekej

 
Akce Novinka
 
  • 1 z 3

Oblíbená hra k procvičení jemné motoriky, zrakové diferenciace a paměti. Cílem je zapamatovat si barevný vzor na kartičce a následně korálky navléct ve správném pořadí na šňůrku. Děti si díky hře zdokonalují také postřeh, soustředění a trpělivost. Hra má několik úrovní obtížnosti a užije si ji jeden hráč, stejně jako více hráčů.

Běžná cena 440 Kč
Ušetříte 88 Kč (–20 %)
352 Kč    
Značka Alexander
Kategorie Hry pro jemnou motoriku
 

Jednodušší možnost je navlékat podle předlohy. Vyšší obtížnost představuje navlékání zpaměti, po předchozím zapamatování si předlohy.

Sledujeme, zda děti správně vnímají počátek a konec řady, ve směru zleva doprava

Po navlečení barevné řady z kuličky se nabízí procvičit vnímání prostorových vazeb mezi kuličkami. Dáváme dětem pokyn, např.: Ukaž, která kulička je první? Která kulička je uprostřed? Která kulička následuje po žluté? Která kulička je mezi červenou a fialovou?

Motivujeme děti také k aktivnímu slovnímu vyjádření pozic jednotlivých kuliček užitím předložek tím, že se ptáme, např.: Kde je červená kulička? 

Barevné kuličky nám slouží k procvičení barev. Napadá tě ještě něco dalšího co má takovou barvu? Najdi v okolí co má stejnou barvu? Rozvíjíme tak zrakové vnímání a logické myšlení. Jazykový cit, když následně jmenuje: žlu slunečnice, zele kyblík, červe rajče.

Procvičujeme v různých obměnách matematické představy. Počítáme kuličky. Nebo si rozdáme si několik kuliček mezi sebe. Ptáme se: Kdo má více/ méně/stejně?  Kolik je potřeba doplnit, abychom měli stejně? Abych měl(a) já více/méně?

Podporujeme rozvoj kreativity tím, že motivujeme děti k navlékání své vlastní řady kuliček.

                      

 

 

 

 

Hra obsahuje celkem 18 kuliček v různých barvách, 55 karet vzorů, provázky, přesýpací hodiny a žetonky.

Vhodná pro děti od 3 let   


                      

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: