MOTIVAČNÍ LISTY - Cesta za pokladem

 
Akce
 
  • 1 z 3

Motivační listy s názvem Cesta za pokladem jsou určeny všem, kteří chtějí, aby se pro děti jejich povinnost stala zábavou. Mají za cíl dítě ke spolupráci motivovat a zábavnou formou je také mnohému naučit. Dostupné pouze jako PDF soubor.

Běžná cena 150 Kč
Ušetříte 70 Kč (–46 %)
80 Kč    
Značka Logopedie mě baví
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Jedná se o příběh rozvržený do 28 dní, kterým děti provede skřítek Vilík. Každý den po procvičení čeká dítě část příběhu nebo plnění překážky plynoucí z něj. Příběh začíná v chaloupce pod trnkovým keřem, kde skřítek nalezne mapu a vyzve dítě ke společné cestě za pokladem. K pokladu vede spletitá cesta, kterou se podaří překonat splněním rozličných úkolů, které děti motivují a současně i všestranně rozvíjí. Ve chvíli, kdy dítě zdolá všechny překážky, dorazí až k truhlici s pokladem, kde ho čeká zasloužená odměna.

MOTIVAČNÍ LISTY slouží jako motivace k jakékoliv činnosti. Jakou činnost si zvolíte, záleží jen a jen na Vás. Může se jednat o logopedické, rehabilitační cvičení, čištění zoubků, cvičení s očičkem……

Zábavné úkoly děti motivují ke spolupráci, ale také rozvíjí je ve sluchovém i zrakovém vnímání, matematických představách, poznávání barev, grafomotorice, prostorové orientaci, pozornosti, soustředěnosti a také paměti. Jsou sestaveny tak, aby byly pro děti rozmanité, časově nenáročné a dobře zvládnutelné.

Při tvoření tohoto souboru jsme stavěly na našich zkušenostech, získaných dlouholetou praxí s dětmi jako speciální pedagožky-logopedky i učitelky. Setkáváme se často se situací, kdy dítě při domácím přípravě ztrácí motivaci při činnosti, která je jeho povinností, či k jeho dobru prospěšná, ale není pro něj zábavou. Obzvlášť v případě, kdy se mu nedaří. Přitom se však této činnosti potřebuje věnovat pravidelně a dlouhodobě.   

 

 

 

 

Soubor s pracovními listy má celkem 19 stran.
Motivační listy jsou vhodné pro všechny děti ve věku 4 až 8 let.

 

 

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AM Avatar autora | 18.3.2022
Moc dekuji za napad. Je to super motivace pro nasi cacorku a procvicovani logopedie jde hned snaz.