Modelovací hmota ZVÍŘÁTKA

 
 
  • 1 z 8

Modelovací hmota, se kterou děti zažijí spoustu zábavy a legrace při tvoření, kdy zároveň rozvíjí svou fantazii a kreativitu. Při práci s plastelínou zdokonalují nejen jemnou motoriku – obratnost prstíků, ale také soustředěnost. Tato hmota sama vytvrdne, pokud ji necháte na vzduchu. Může tak vzniknout nepřeberné množství různých postaviček či zvířátek k dalším hrám. Sada obsahuje 18 kelímků (11 barev).

179 Kč    
Značka Berger
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Tuto modelovací hmotu jsme si okamžitě zamilovaly!!!

Oslovila nás tím, jak je příjemná a měkoučká na dotek. Barvičky jsou krásně syté. Je v prémiové kvalitě, nedrolí se ani nebarví! Můžete ji použít opakovaně, stejně jako běžnou plastelínu, ale na rozdíl od běžné plastelíny tato hmota sama vytvrdne, pokud ji necháte na vzduchu.

A tady nás to začíná teprve bavit!

Děti zažijí spoustu zábavy a legrace při tvoření, kdy zároveň rozvíjí svou fantazii a kreativitu. Při práci s plastelínou zdokonalují nejen jemnou motoriku – obratnost prstíků, ale také soustředěnost.

Můžete tvořit dle vlastní fantazie, nebo se nechat vést návodem ke složení jednotlivých postaviček. Po dostatečném zatvrdnutí na vzduchu Vám tak může vzniknout nepřeberné množství různých postaviček či zvířátek, které se tak mohou stát součástí dalších her a zábavy.

 

Vytváříme zvířátka, příšerky, či jakékoli jiné tvary (př. geometrické tvary), které nám slouží k dalším aktivitám.

Rozvíjíme matematické představy ve chvíli, kdy postavičky stavíme do řady a určujeme pořadí (kdo je první, poslední, hned za,….). Počítáme postavičky, nebo porovnáváme jejich počet (kde je více, méně).

Procvičujeme orientaci v prostoru, kdy dítě následuje instrukce (př. Dej žirafu na stůl.) a motivujeme k užívání předložek (př. Kde je žirafa?).

Před dítě postavíme několik figurek, které si zapamatuje a následně pozná, kterou jste schovali nebo změnili její místo. Tím pro změnu procvičujeme zrakovou paměť.

Upevňujeme poznávání a užívání barev (př. Podej mi všechna zvířátka, která mají hnědou barvu.).

Vyjadřovací schopnosti a logické myšlení rozvíjíme u hry „Hádej, na které zvířátko myslím?“ (př. Myslím na zvířátko, které žije …. dělá….má. Dítě hádá. Role si vyměňujeme.)

Zvířátko pojmenujeme a vytleskáme na daný počet slabik (př. ŽI-RA-FA), určujeme první slabiku. Starší děti mohou určit první nebo poslední hlásku.

Veškerými pokyny, které dětem během hry dáváme, u nich rozvíjíme také porozumění řeči a sluchovou pozornost.

 

 

 

 

Modelovací hmota Berger CLAY je certifikovaná, netoxická a je určena pro děti od 3 let. 

Sada obsahuje 18 kelímků s hmotností 15 gramů (11 barev).

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: