Malá velká myška

 
 
  • 1 z 4

Hlavní postavou hry s protiklady je myška, která pomáhá dětem pochopit pojem PROTIKLAD. Jedna je malá, druhá velká. Jednou je veselá, pak zase smutná. Tady je světlo a tam zase tma. Hra učí děti nejen rozeznat protiklady, ale také procvičuje jejich postřeh, soustředěnost, paměť a také rozšiřuje slovní zásobu. Cílem hry je najít dvě kartičky s protikladem, které k sobě patří. Hru lze hrát jako společenskou hru, ale spoustu zábavy přinese i při hře jednoho hráče.

Hru doporučuje Asociace klinických logopedů ČR.

199 Kč    
Značka Granna
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Krásně zpracované obrázky, které velmi rády používáme při každodenní praxi s dětmi.

Slovní zásobu rozvíjíme při popisování, co je na obrázku a při pojmenování protikladů. Obrázky popisujeme celými větami a vymýšlíme příběh. Tím u dtíěte rozvíjíme vyjadřovací schopnosti a fantazii.

Obrázky rozdělíme na polovinu dle barev pozadí - červená a modrá. S dětmi hrajeme společenskou hru pexeso, při které hravým a přirozeným způsobem rozvíjí zrakovou pozornost a paměť.

Hrajeme hru Hádej hádači. Popisujeme protiklad a dítě hádá, kterou kartičku s protikladem myslím. Role si s dítětem měníme.

Rozvíjíme představivost, logické myšlení a citové vnímání při diskuzi nad protiklady. Proč je myšák smutný? Co se mu mohlo stát? Kdy jsi smutný ty? Co se mohlo stát, že je prostěradlo špinavé? Co můžeme udělat proto, aby bylo čisté?

 

 

 


Hra určená pro 1-4 hráče ve věku od 3 do 7 let.

Obsahuje 54 kartiček (tedy 27 protikladů).

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 24.4.2022
Hra je skvělá! Baví děti i mě. Děkuji moc za super tipy, jak s hrou pracovat!