Magnetické příběhy ULICE

 
 
  • 1 z 2

Zahrajte si vlastní příběhy s obrázky z ulice! Magnetická vzdělávací hra ve formě knížky. Rozvíjí nejen jemnou motoriku a představivost, ale také probouzí fantazii a při popisování příběhů zlepšuje vyjadřovací schopnosti.  Hra obsahuje magnetické pozadí, na které děti skládají obrázkové magnetky podle vzoru na kartičkách. Ty jsou součástí balení. Hra funguje i jako magnetické divádélko, kde si děti mohou vytvářet vlastní kombinace a příběhy, které pak vypráví. Díky magnetům jednotlivé dílky drží na podkladové desce a hra je proto vhodná i na dlouhé cesty v autě.

300 Kč    
Značka Alexander
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Slovní zásobu rozvíjíme při popisování, co je na obrázku, který jsme poskládali dle předlohy. Obrázky popisujeme celými větami a vymýšlíme příběh. Tím u dtíěte rozvíjíme vyjadřovací schopnosti a fantazii.

Procvičujeme sluchové vnímání, když vytleskáváme obrázek na magnetku na slabiky. S menšími dětmi určujeme počet slabik ve slově. Starší děti poznávají, na jakou hlásku slovo začíná a končí.

Dítě dle instrukcí skládá magnetky na tabuli (např. ,,Policistu dej vedle motorky. .....dej mezi ......"). Rozvíjíme tak u dětí orientaci v prostoru a užívání předložek. Zároveň také porozumění slyšenému, když se naopak ptáme. (např. ,,Kde je auto?")

Při manipulaci s magentkami děti rozvíjí jemnou motoriku.

S dětmi hrajeme hru, kdy magnetky na tabuly naskládáme dle své fantazie, nebo dle předlohy. Dítě má za úkol si zapamatovat, jak jsou magnetky na tabuly umístěny. Následně dítě vyzveme, aby se otočilo a jeden magnetek schováme, nebo něco změníme. Děti poznávají, co je jinak. Při této hře rozvíjí nejen postřeh, ale také zrakovou pozornost a paměť.

 

 

 

Hra vhodná pro děti od 4 let.

Obsahuje magnetickou tabuli, 8ks karet a 22 ks magnetických obrázků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: