Loto hmatové - Zvířátka

 
 

Točení ruletou děti baví :) Roztočte ruletu a poznejte hmatem zvířátko podle heboučkého bříška, nebo chlupatého kožíšku. Podle toho, na jaký kožíšek šipka na ruletě ukáže, lovíte v sáčku po hmatu příslušnou kartičku. Ke každému kožíšku, či typu kůže, jsou tři různá zvířátka. Díky této hře u dětí rozvíjíme nejen hmatové vnímání, ale také pozornost a soustředěnost.

660 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Hra je u dětí velmi oblíbená. S radostí točí ruletou a napjatě očekávájí, co jim padne. Je potěšení sledovat jejich soustředění při šmátrání v pytlíčku. Skvělá hra pro malé i velké.

S menšími dětmi hrajeme ruletu a kartičky nelovíme z pytlíčků, ale vyhledáváme z obrázků přímo rozložených na stole. Dětem tak zpočátku ke hmatovému prožitku pomáhá zrakové vnímání.

Obrázky využijeme také k procvičení sluchového vnímání. Obrázky pojmenujeme, vytleskáme slova na slabiky. Napodobujeme, jak které zvířátko dělá.

Zrakovou paměť a pozornost rozvíjíme při hře, kdy kartičky otočíme rubem dolů a točíme ruletou. Následně hledáme v otočených kartičkách dle toho, co nám padne na ruletě. Pokud najdeme správnou kartičku, ponecháme si ji, v připadě, že se netrefíme, otočíme ji zpět a hraje další hráč.

 

 

Vhodé pro 1 až 4 hráče od 2 let.

Krabice obsahuje ruletu o rozměrech přibližně 28x28cm a 18 kartiček z pevného kartónu se zvířátky o velikosti 6x6cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: