Loto farma

 
 
  • 1 z 4

Zábavná hmatová hra, po které děti vždy rády sáhnou a při které si procvičí jemnou motoriku a hmatové vnímání. Roztočí šipkou na hracím kole a s napětím očekávají, na který obrázek šipka ukáže. Pouhým dotykem pak pátrají v pytličku, kde jsou všechny předměty schovány, a snaží se daný předmět vyhledat. Díky této hře u dětí rozvíjíme mimo jiné pozornost a soustředěnost.

870 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Hra začíná roztočením rulety. Pokud se Vám zastaví šipka na rozhraní dvou částí, zatočte s ní znovu. Hráč, který je na tahu, vyloví z pytlíčku figurku, která patří do části, na níž padla šipka. Pokud se mu to povede, figurku si již u sebe nechá. Pokud se mu to nepovede, vrátí ji do pytlíčku a hraje další hráč. Vítězí ten hráč, který po vyprázdnění pytlíčku získá nejvíce!

 

Seznamte se nejprve s tím, jaké figurky jsou v balení obsažené. Ruleta je rozdělena na 5 částí, každá část je věnována jiné kategorii (ovoce, zelenina, zvířátka na louce, zvířátka na statku, pracovní potřeby).Děti si mohou figurky také předem osahat, aby si navykly na to, že mají vnímat hmatem.

Procvičujeme nadřazené a podřazené pojmy - schováme ruletu a dáváme dětem pokyny, aby vybraly např. všechno ovoce, tedy všechny figurky patřící do určité kategorie ovoce. Nebo se naopak ptáme: Jak se říká skupince slovíček, do které patří hrozen, hruška a třešeň? Doptávejte se dětí dál: Které další ovoce znáš?

S nejmenšími dětmi neschováváme figurky do pytličku, ale necháme je ležet na stole. Děti mají za úkol najít některou z figurek z té části rulety, na kterou právě ukazuje šipka.

Figurky využijeme také k rozvoji orientace v prostoru, kdy dbáme na chápání a správné užívání předložek. Dáváme dítěti pokyny, kam má kterou figurku dát.

Rozvíjejte myšlení, konkrétně schopnost hledat souvislosti, a dávejte si hádanky, které směřují na vybrané figurky.

Vymýšlíme a dramatizujeme s figurkami příběh. Rozvíjíme tak řečové schopnosti i fantazii dětí.


 

Vhodné pro děti od 3 let.

Hra obsahuje jedno hrací kolo o průměru 21 cm a 15 gumových figurek, plátěný pytel a také pravidla hry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: