Loto dům

 
Akce Novinka
 
  • 1 z 3

Krásně zpracované loto pro naše nejmenší, která nabízí hned 2 varianty využití. Podívejme se, co se ukrývá v pokojíčku nebo dalších moístnostech v domě? Děti poznávají předměty v domácnosti, zdokonalují si pozorovací schopnosti a rozvíjejí svoji slovní zásobu. Hru ocení jednotlivci i více dětí společně.

Hru doporučuje Asociace klinických logopedů ČR.

Běžná cena 249 Kč
Ušetříte 49,80 Kč (–20 %)
199,20 Kč    
Značka Granna
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Motivujeme děti, aby samy slovně popisovaly, co na obrázku vidí. Zdokonalují tak své vyjadřovací schopnosti. Pokud je to v jejich aktuálních možnostech, vedeme je k tomu, aby tvořily věty.

Obrázky na malých kartičkách rytmizujeme (vytleskáváme na slabiky). Kartičky můžeme také třídit dle různých kritérii a kategorií (např. najdi vše co má kola nebo najdi všechno jídlo).

Hrajeme hru Hádej hádači. Popisujeme obrázky, dítě hádá, kterou kartičku s obrázkem myslím. Role si s dítětem měníme. Procvičujeme tak nejen logické myšlení, ale také souvislé vyjadřování.

S dětmi hrajeme postřehovou hru, kdy obrázky z malých kartiček dáme na hromádku obrázky dolů. Velké kartičky s malými obrázky naskládáme doprostřed. Kartičky s obrázkem otačíme a děti mají za úkol obrázek co nejdříve najít na rozloženách velkých kartách. Kdo obrázek najde první, dostane kartičku s obrázkem. Děti při této hře rozvíjí nejen postřeh, ale také zrakovou pozornost a paměť.

 

 

 

 

Hra obsahuje 4 velké obrázky s tématy kuchyně, koupelny, dětského pokojíčku a obývacího pokoje a 24 malých obrázků podle jednotlivých témat.

Hra je vhodá pro 1 - 4 děti ve věku od 2 do 4 let.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: