Loto BARVY

 
 
  • 1 z 2

Oblíbená hra loto, se kterou děti zábavně procvičí barvičky a zároveň zlepší svůj postřeh. Pomáha dětem rozšiřovat slovní zásobu, procvičovat koordinaci oko–ruka a rozvíjet pozorovací schopnosti. Hru může hrát jeden i více hráčů.


220 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Pokud děti hrají samy, tak si  všechny 4 desky rozloží a snaží se je zaplnit správným obrázkem. Pokud se hraje ve více lidech, tak si každý vezme svojí destičku a žetony jsou na hromádce lícem dolů. Kdo první zaplní svou destičku správným žetonkem, vyhrává.

Rozvíjíme vyjadřovací schopnosti při popisu, co vidíme na obrázcích.

Slova rytmizujeme (vytleskáváme na slabiky), čímž rozvíjíme sluchové vnímání.

Děti si prohlubují jazykový cit a procvičují barvy, když popisují, jak přesně obrázky vypadají: mod kalhoty, zele kiwi, červe jahoda.

Podporujeme myšlení dětí, když hrajeme hru Hádej hádači.: ,,Myslím si obrázek, na kterém je dopravní prostředek a má modrou barvu. Co je to?"

Procvičujeme nadřazené a podřazené pojmy - dáváme dětem pokyny, aby vybraly všechny žetonky, které patří do skupiny např. ovoce. Nebo se naopak ptáme: Jak se říká skupince slovíček, do které patří hrozen, hruška a třešeň? Doptávejte se dětí dál: Které další ovoce znáš?

Rozvíjíme porozumění tím, že se ptáme: ,,Na které kartičce je zelená barva? Na které kartičce není žlutá barva? Je pravda, že rybička na obrázku je červená?"

Dáváme dětem pokyny k umístění jednotlivých koleček s obrázky, např.: Polož červenou jahodu na modrou hrací desku. Děti se tak učí pokynu porozumět, zapamatovat si jej a následovat jej.

S dětmi hrajeme postřehovou hru, kdy žetonky dáme na hromádku obrázky dolů. Hrací desky dáme před sebe doprostřed. Žetonky s obrázkem otačíme a děti mají za úkol obrázek co nejdříve najít na rozloženách hracích deskách. Kdo obrázek najde první, dostane kartičku s obrázkem. Děti při této hře rozvíjí nejen postřeh, ale také zrakovou pozornost a paměť.

Dítěti ukážeme několik obrázků. Poté na chvilku zavře oči a my jeden obrázek schováme. Dítě má za úkol poznat, který obrázek zmizel. U dítěte tak procvičujeme zrakové vnímání a paměť.

 

 

 

 

Hra obsahuje 4 barevné desky a 16 žetonů.

Určeno pro děti od 2 let.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: