Hra školou BARVIČKY

 
 
  • 1 z 3

Naučná hra, pomocí níž se děti učí zábavnou formou rozvíjet své pozorovací schopnosti. Učí se rozpoznávat barvy a přiřazovat je ke správnému obrázku, zlepšují si postřeh a soustředění. Samotnou manipulací s kartičkami si procvičují také jemnou motoriku. Každá dvojice skládá z kartičky, na které je obrázek a kartičky s použitými barvičkami. Děti se tak učí kartičky vhodně kombinovat. Pokud do sebe dvě poloviny destiček zapadnou, pak je dvojice správná.

228 Kč    
Značka Alexander
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Dle schopností dítěte před něj rozložte buď všechny dílky, nebo pouze některé dvojice a smíchejte kartičky.

Rozvíjíme výbavnost slov tím, že popisujeme, co je na obrázkových kartičkách.

Procvičujeme matematické představy počítáním barviček na kartičkách s puntíky.

Kartičky s puntíky třídíme dle různých kritérií. Např.: ,,Vyber všechny kartičy, které mají zelené kolečko. Vyber všechny, kde jsou tři puntíky."

Rozvíjíme porozumění tím, že se ptáme: ,,Na které kartičce je zelená barva? Na které kartičce není oranžová barva? Je pravda, že na stromečku jsou červené a modré ozdoby?"

Podporujeme myšlením v souvislostech mezi obrázky a vyhledáváme všechno, co patří do skupiny: jídlo, zvířátka, rostliny, atd.

Dáváme dítěti hádanky: ,,Myslím si obrázek, na kterém je dopravní prostředek a má červenou barvu. Co je to?"

Každý obrázek na kartičce vytleskáme a určíme počet slabik, daný obrázek pak přiřadíme ke kartičce s puntíky ne podle barev ale podle počtu slabik. (např. Na obrázku je KOČKA. Slovo vytleskáme KOČ- KA. Počet je slabik slova je dvě. Hledáme tedy kartičku se dvěma puntíky.) Tím rozvíjíme sluchové vnímání a matematické představy.

 

 

 

Hra obsahuje 48 dílků a návod.

Určeno pro děti od 3 let.

Hra je ze série naučných her pro malé objevile "HRA ŠKOLOU®", která byla oceněná jako "Hračka roku 2018".Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: