Eduludo Topologix

 
 
  • 1 z 7

Zábavná a naučná hra, při které děti určují, kde se které zvířátko na obrázku nachází. Užívají k tomu správné předložky a procvičují tak hravě orientaci v prostoru. Následně děti zapojí také logické myšlení a jemnou motoriku při umísťování žetonku zvířátka na správné místo v tabulce. Hra pomáhá dětem zorientovat se v prostoru a zábavnou formou je seznamuje s tabulkami - mřížkami a orientací v nich. Zároveň si tak procvičují zrakové vnímání a koordinaci ruky a oka

450 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Na každém z obrázků je různě rozmístěno 5 zvířátek. Dítě si vybere jednu z kartiček a hledá jednotlivá zvířátka. Sleduje, kde se zvířátko nachází. Pak určuje přesné umístění zvířátka (např. Myška je před stromem. Medvěd je v domečku.). Následně rozmístí žetony zvířátek správně do herní mřížky.

Ve chvíli, kdy dítě najde správnou pozici v tabulce pro všechna zvířátka, otočí obrázek předlohy a může si samo zkontrolovat řešení.

Tuto hru jsme si velmi oblíbily a často ji s dětmi využíváme. Povídáme si nad obrázkem a popisujeme všechno, co vidíme. Motivujeme děti k tomu, aby se samy vyjádřily a užívaly aktivně předložky - rozvíjíme tak jejich slovní zásobu, vyjadřovací schopnosti i schopnost užívání předložek.

Během toho, co děti popisují, kde se zvířátka se na obrázku nacházejí, si prohlubují také svůj jazykový cit. Procvičují totiž přirozeně skloňování podstatných jmen - např. žabka je za houbou, myška je před kyblíkem, medvěd je v domečku.

Neváháme procvičit i zrakovou paměť. Poté, co dítě vyplní mřížku a zkontroluje si správnost umístění žetonků, zakryjeme obrázek a ptáme se: Kde je na obrázku žabka? Které zvířátko je na stromě? je pravda, že ptáček sedí na domečku?

Obrázkové kartičky nám také dobře poslouží při procvičování barev.

Veškerá aktivita dětí při hře také příznivě ovlivňuje schopnost udržet pozornost a soustředit se.


 

Hra pro děti 4 - 6 let.

Set obsahuje dřevěnou hrací pochu, 20 různých kartiček s obrázky a 5 žetonů se zvířátky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: