Eduludo Quantitix

 
 
  • 1 z 2

Naučná hra, ve které rozvíjí matematické představy při počítání do 5. Vyhledávají, kolik zvířátek jednoho druhu je na obrázku a umisťují žetonky podle zjištěných počtů na správné místo tabulky. Zdokonalují tak navíc své logické myšlení a jemnou motoriku. Zábavnou formou je seznamuje s tabulkami - mřížkami a orientací v nich. Zároveň si tak zdokonalují zrakové vnímání a koordinaci ruky a oka

450 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Na každém z obrázků je 5 různých zvířátek. Dítě si vybere jednu z obrázkových kartiček a vidí, že některé zvířátko se objevuje na obrázku jen jednou, jiné víckrát. Úkolem dítěte je spočítat, kolikrát se jednotlivé zvířátko na obrázku objevuje. Následně rozmístí žetony na správné místo do herní mřížky.

Ve chvíli, kdy dítě spočítá všechna zvířátka a najde správnou pozici v tabulce pro všechny žetonky, otočí obrázek předlohy a může si samo zkontrolovat řešení.

Povídáme si nad obrázkem a popisujeme všechno, co vidíme. Motivujeme děti k tomu, aby se samy vyjádřily - podporujeme tak rozvoj slovní zásoby a vyjadřovacích schopností

Během toho, co děti popisují, která zvířátka se na obrázku nacházejí a co dělají, si prohlubují také svůj jazykový cit. Procvičují totiž přirozeně skloňování podstatných jmen - např. Na obrázku jsou dvě žabky. Veverka sedí za zajícem.

Procvičujeme v obměně matematické představy tím, že porovnáváme počet zvířátek. Ptáme se: Kterých zvířátek je více/ méně/stejně? Kterých zvířátek je víc, veverek, nebo soviček?

Popisujeme, co na obrázku je nahoře, dole, uprostřed, vlevo, vpravo a zaměřujeme se tak na rozvoj orientace v prostoru.

I při této hře procvičujeme zrakovou paměť. Poté, co dítě vyplní mřížku a zkontroluje si správnost umístění žetonků, zakryjeme obrázek a ptáme se: např. Co dělá sovička na obrázku? Kolik je na obrázku žabek? Která zvířátka jsou v loďce? 

Obrázkové kartičky nám také dobře poslouží při procvičování barev.

Veškerá jejich aktivita při hře také příznivě ovlivňuje schopnost udržet pozornost a soustředit se.

 

 

Hra je vhodná pro děti od 4 do 6 let.

Sada obsahuje dřevěnou hrací desku, 20 různých kartiček s obrázky a 5 žetonků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: