Eduludo prostorová zvířátka

 
 
  • 1 z 2

Zábavná naučná hra, po které děti vždy rády sáhnou a při které si procvičí prostorové vnímání. Cílem hry je postavit zvířátka na desku tak, jak ukazuje předlohový obrázek. Díky této hře u dětí rozvíjíme také jemnou motoriku, pozornost a soustředěnost.

 

599 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Hra je skvělá k procvičení proměny dvojrozměrného vnímání na obrázku na trojrozměrné vnímání, které děti aktivují při manipulaci s figurkami na hrací desce.


Zvířátka pojmenujeme a slova rytmizujeme (vytleskáváme na slabiky). S mladšími dětmi určujeme první a poslední slabiku slova. Starší děti mohou určit první nebo poslední hlásku.

Figurky využijeme také k rozvoji orientace v prostoru. Dáváme dítěti pokyny, kam má figurku ve svém okolí dát (,,Žirafu dej do šuplíku."), nebo si role vyměníme a figurku někde umístíme a dítě má samo určit kde je (,,Opice je pod stolem"). Dbáme na chápání a správné užívání předložek. Starším dětem dáváme obsáhlejší pokyny, které se skládají z více úkonů (př. ,,Žirafu dej do krabice a opici pod gauč.").

Rozvíjejte myšlení, konkrétně schopnost hledat souvislosti, a dávejte si hádanky, které směřují na vybrané figurky.

Vymýšlíme a dramatizujeme s figurkami příběh. Rozvíjíme tak řečové schopnosti i fantazii dětí.

Rozvíjíme matematické představy ve chvíli, kdy postavičky stavíme do řady a určujeme pořadí (kdo je první, poslední, hned za,….). Počítáme postavičky, nebo porovnáváme jejich počet (kde je více, méně).

Vyjadřovací schopnosti a logické myšlení rozvíjíme u hry „Hádej, na které zvířátko myslím?“ (př. Myslím na zvířátko, které žije …. dělá….má. Dítě hádá. Role si vyměňujeme.)

Před dítě postavíme několik figurek, které si zapamatuje a následně pozná, kterou jste schovali nebo změnili její místo. Tím pro změnu procvičujeme zrakovou paměť.

Veškerými pokyny, které dětem během hry dáváme, u nich rozvíjíme také porozumění řeči a sluchovou pozornost.

  

Hra obsahuje hrací desku, 6 plastových figurek zvířat, 20 karet s úkoly a řešením na zadní straně.

Vhodné pro děti od 4 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: