Eduludo Animocolorix

 
 
  • 1 z 5

Hra při které si děti procvičí základní barvy, jejich úkolem je určit barvu zvířátka na obrázkových kartičkách.Zábavnou formou je také seznamí s tabulkami - mřížkami a orientací v nich. Zároveň si tak zdokonalují zrakové vnímání a koordinaci ruky a oka. Zapojí také logické myšlení a jemnou motoriku při umísťování žetonku na správné místo v tabulce.

 

450 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Na každém z obrázků je 5 různých zvířátek. Dítě si vybere jednu z obrázkových kartiček a určuje, jakou mají jednotlivá zvířátka barvu. Následně rozmístí žetony na správné místo do herní mřížky.

Ve chvíli, kdy dítě určí barvy všech zvířátek na obrázku a najde správnou pozici v tabulce pro všechny žetonky, otočí obrázek předlohy a může si samo zkontrolovat řešení.

Povídáme si nad obrázkem a popisujeme všechno, co vidíme. Motivujeme děti k tomu, aby se samy vyjádřily - podporujeme tak rozvoj slovní zásoby a vyjadřovacích schopností

Během toho, co děti popisují, která zvířátka se na obrázku nacházejí, co dělají a jak vypadají, si prohlubují také svůj jazykový cit. Procvičují totiž přirozeně skloňování podstatných a přídavných jmen - např. Na obrázku je růžo medvěd. Tučňák plave pod medvědem.

Popisujeme, které zvířátko je vlevo, vpravo, vedle, mezi, nad, pod, před, za a zaměřujeme se tak na rozvoj orientace v prostoru. Např. Tučnák sedí mezi medvědem a pejskem. Zvířátka se schovávají za bambusem.

I při této hře procvičujeme zrakovou paměť. Poté, co dítě vyplní mřížku a zkontroluje si správnost umístění žetonků, zakryjeme obrázek a ptáme se: např. Jakou barvu má na obrázku pejsek? Které zvířátko sedí pejskovi na čumáku? Které zvířátko je žluté?

Veškerá aktivita dětí při hře také příznivě ovlivňuje schopnost udržet pozornost a soustředit se.

 

 

Hra je vhodná pro děti od 3 do 6 let.

Sada obsahuje dřevěnou hrací desku, 20 různých kartiček s obrázky a 5 žetonků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: