• 1 z 3

Oblíbená hra pro menší i větší děti, při které skloubíte procvičení pozornosti, barev, zrakového rozlišování i paměti. Přínosná je také pro rozvoj slovní zásoby a jazykového citu! Hra nabízí hned 3 různé varianty, které se liší obtížností. Užije si jeden i více hráčů.

Hru doporučuje Asociace klinických logopedů ČR.

299 Kč    
Značka Granna
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Pojmenováváme, co vidíme na obrázcích a určujeme barvy.

Procvičujeme sluchové vnímání, když vytleskáváme slova s menšími dětmi slova na slabiky a určujeme počet slabik ve slově. Starší děti poznávají, na jakou hlásku slovo začíná a končí. Hledáme slova, která začínají, nebo končí na stejnou hlásku.

Dáváme dětem pokyny k umístění jednotlivých koleček s obrázky, např.: Polož červenou jahodu na modrou hrací plochu. Děti se tak učí pokynu porozumět, zapamatovat si jej a následovat jej.

Motivujeme děti, aby vybraly všechna zvířátka, všechno oblečení, nářadí, případně další skupiny obrázků. Učíme tak děti třídit dle nadřazených pojmů. Dále má dítě určit, jaké další věci by do této kategorie mohly patřit.

Děti si prohlubují svůj jazykový cit, když popisují, jak přesně obrázky vypadají: žlu slunečnice, zele kyblík, červe rajče.

 

 

 

Hra obsahuje duhovou hrací plochu, 36 koleček s obrázky (po šesti obrázcích v každé ze šesti barev), hrací kostku s barevnými puntíky.

Hra je určena pro děti od 3 do 10 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: