Bav se a nalepuj Roční období

 
 

Zábava se samolepkami! Krásně ilustrovaná samolepková knížka, která zaujme každé dítě. Dítě při manipulaci se samolepkami rozvíjí jemnou motoriku, orientaci v prostoru i porozumění řeči. Obsahuje 4 strany, každá z nich je věnovaná jednomu ročnímu období a dále více než 430 znovupoužitelných samolepek - zkrátka úžasný dárek pro každého malého neposedu!

199 Kč    
Značka JIRI MODELS
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Podporujeme vyjadřovací schopnosti, když motivujeme děti, aby povídaly, co na jednotlivých stranách sešitu vidí. Pokud je to v jejich možnostech, popisují, co vidí, celými větami. 

Porozumění řeči, pozornost a sluchové vnímání rozvíjíme při nalepování samolepek dle instrukcí.

S obrázky na jednotlivých listech, doplněnými o samolepky, procvičujeme předložky. Ptáme se: ,,Co je nad, pod, mezi, vedle, před, za,....?". Obměnou procvičení užívání předložek je hra, kdy se dítěte ptáme přímo na pozici, kde se daná samolepka nachází. Např. ,,Kde je koník?".

Upevňujeme orientaci v čase, když si povídáme o jednotlivých ročních obdobích a popisujeme jejich charakteristické znaky.

Rozvíjíme fantazii, když společně vymýšlíme příběh dle toho, co vidíme na obrázku.

Necháme dítě, aby odlepovalo samolepky samo a tím rozvíjelo jemnou motoriku. Dítěti jsme však nápomocní a v případě odlepíme samolepky společně.

Zrakové vnímání a porozumění řeči rozvíjíme u dítěte při zadávání instrukcí. Určujeme, kterou samolepkou má najít a následně nalepit.

Procvičujeme sluchové vnímání tím, že rytmizujeme (vytleskáváme slova na slabiky), co vidíme na obrázcích.

 

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: