Balanční hra Lekníny a žabky

 
Akce
 
  • 1 z 2

Balanční hra s žabkami pro celou rodinu, kterou ocení již nejmenší děti. Touto jednoduchou hrou podporujete rozvoj jemné motoriky a pozornosti.Cílem je vytvořit rybníček s kytičkami a zelenými žabkami, které balancují na leknínech.Pomocí sloupků a leknínu postavte balancující věž pro žabky tak, aby nespadly. Hru lze jednoduše upravit podle věku a šikovnosti dětí.

Běžná cena 480 Kč
Ušetříte 120 Kč (–25 %)
360 Kč    
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Na rybníček (do vyznačeného pole) dáváte nejprve sloupek, na něj následně květy leknínu a střídejte to. Nakonec mohou na leknín vyskočit žabky. Ale pozor, jakmile spadne jediný dílek, celá hra musí začít znovu! V pokládání jednotlivých dílků se hráči střídají. Podařilo se Vám umístit všechny sloupky, lekníny a na tyto věže navíc žabky? Výborně! Hra končí a každému hráči náleží vítězný žeton s vážkou!


Rozvíjejte matematické představy. Poté, co dohrajete hru, ponechejte na rybníčku, co jste vytvořili. Počítejte, kolik kterých dílků jste použili. Porovnávejte výšku jednotlivých věží. např. Která je nejvyšší/nejnižší? Které věže jsou stejně vysoké?

Motivujeme děti k postavení co nejvyšší věže. 

Využijte žabky ze hry k procvičení orientace v prostoru. Dávejte dětem pokyny: např. Dej žabku do rybníčku. Dej žabku pod stůl.


 

 

Hra je určena pro 2 - 4 hráče ve věku od 2,5 let.

Balení obsahuje: 4 figurky žabiček, hrací plochu, 12 sloupků, 12 květů leknínů a 15 vítězných bodů (žetonky s vážkami).

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: