Vystřihovánky Doprava

 
 

Skvělá zábava pro děti. Sešit obsahuje 2 listy samolepek a 32 stran obrázků k vybarvení, vystřihnutí a podrobný návod k sestavení. Při práci se sešitem procvičujeme správný úchop a stříhání. Při kreslení děti rozvíjí svou fantazii a znalost barev. Jemnou motoriku a orientaci v prostoru zdokonalují při lepení samolepek a skládání obrázků. Pocit úspěchu ze zvládnutého zažijí po dokončení 3D obrázku.

118 Kč    
Značka JIRI MODELS
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
 

Popisujeme obrázek a pojmenováváme jeho detaily. Např. ,,Traktor má dvě kola. Přední kolo je menší, zadní kolo je větší." Děti si tak rozvíjí své vyjadřovací schopnosti a také jazykový cit.

Rozvíjíme fantazii tím, že vymýšlíme k jednotlivým obrázkům příběh.

Necháme dítě, aby odlepovalo samolepky samo a tím rozvíjelo jemnou motoriku. Dítěti jsme však nápomocní a v případě odlepíme samolepky společně.

Dítě nalepuje samolepky dle instrukcí. Rozvíjíme tak porozumění řeči stejně jako orientaci v prostoru, kdy kontrolujeme a záměrně užíváme různých předložek.

Dbejte na správný úchop pastelky. Při správném úchopu je důležité, aby celé rameno, paže i zápěstí ruky byly uvolněné. Pastelka leží na prostředníčku a palec ji přidržuje. Ukazováček je shora jen lehce položený. Pastelka leží v prohloubení mezi palcem a ukazovákem, tím pádem směřuje šikmo k papíru. Mezera mezi hrotem pastelky a konečky prstů by měla být přibližně 3 cm. 

Podle předlohy děti samy zkouší nakreslit, či namalovat obrázek na papír.

Dbejte také na správný úchop nůžek a správný směr stříhání (pravák – proti směru hodinových ručiček, levák – po směru hodinových ručiček), čímž si děti procvičí jemnou motoriku a koordinaci ruky a oka.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: