Eduludo Coloformix

 
 
  • 1 z 4

Naučná hra při které se děti učí určit a propojit správnou barvu a tvar vyobrazený na obrázku. Zábavnou formou je seznamuje s tabulkami - mřížkami a orientací v nich. Zároveň si tak zdokonalují zrakové vnímání, prostorovou orientaci a koordinaci ruky a oka. Zapojí také logické myšlení a jemnou motoriku při umisťování žetonku na správné místo v hrací desce.

 

510 Kč
Značka DJECO
Kategorie Logopedické pomůcky a hry
Položka byla vyprodána...
 

Na obrázkových kartičkách se ukrývá 5 různých tvarů v 5 hledaných barvách. Seznamte se nejprve s hrací deskou, abyste věděli, které tvary a v kterých barvách bude dítě hledat. Dítě si následně vybere jednu z obrázkových kartiček a vyhledává barevné tvary na obrázku. Následně dítě umisťuje žetonky do tabulky podle vybraného tvaru a k tomu odpovídající barvy. Na každém obrázku může být hned několik různě barevných tvarů, proto je k dispozici 13 žetonků.

Ve chvíli, kdy dítě pozná všechny barevné tvary na obrázku a najde v tabulce správnou pozici pro odpovídající počet žetonků, otočí obrázek předlohy a může si samo zkontrolovat řešení.

Povídáme si nad obrázkem a popisujeme všechno, co vidíme. Motivujeme děti k tomu, aby se samy vyjádřily - podporujeme tak rozvoj slovní zásoby a vyjadřovacích schopností

Během toho, co děti popisují, co všechno se na obrázku nachází, si prohlubují také svůj jazykový cit. Procvičují totiž přirozeně skloňování podstatných a přídavných jmen - např. Na obrázku je mod půlkruh. Na obrázku je zele kolečko. Na obrázku je slepička se žlutým zobáčkem a modrým křidélkem.

Procvičujeme matematické představy, když počítáme, jednotlivé tvary na obrázku a porovnáváme jejich počet (např. Kterých tvarů je na obrázku nejvíce/nejméně/stejně?)

Popisujeme, které co je na obrázku vlevo, vpravo, vedle, mezi, nad, pod, před, za, na, v a zaměřujeme se tak na rozvoj orientace v prostoru. Např. Kuřátko je mezi slepičkou a kohoutkem. Včelka letí nad kytičkou. Krokodýl sedí v letadle.

I při této hře procvičujeme zrakovou paměť. Poté, co dítě vyplní mřížku a zkontroluje si správnost umístění žetonků, zakryjeme obrázek a ptáme se: např. Jakou barvu mají mráčky na obrázku? Které zvířátko je na obrázku? Jaký tvar má žlutou barvu?

Veškerá aktivita dětí při hře také příznivě ovlivňuje schopnost udržet pozornost a soustředit se.

 

 

Hra je vhodná pro děti od 3 do 6 let.

Sada obsahuje dřevěnou hrací desku, 20 různých kartiček s obrázky a 13 žetonků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: